Zasady ogólne i podstawy gry w pokera

poker

Jeśli jesteś początkującym pokerzystą, przyda Ci się nasz krótki zbiór porad. To proste zasady dotyczące pokera ogólnie – w dalszych zakładkach menu Poker prezentujemy bardziej szczegółowe omówienie zagadnienia konkretnej odmiany pokera.

Podstawowe zasady pokera

Poker jest grą w niewielkim stopniu opartą na szczęściu, znacznie większe znaczenie ma odpowiednia taktyka i strategia, którą omawiamy w osobnym dziale. W pokerze dostajemy do ręki różną liczbę kart (w zależności od odmiany, szczegółowe zasady Texas Hold’em i Omahy opisujemy w innych działach), natomiast podstawową zasadą pozostaje zebranie (na sposoby dostępne w zależności od rodzaju pokera) najmocniejszej ręki.

W pokerze występuje zjawisko licytacji, podczas której decydujemy (i dajemy temu wyraz) o sile swojej ręki, obstawiając konkretne pieniądze. Następny gracz musi albo wyrównać do naszej stawki, albo nas przebić, albo spasować nie pokazując kart.

Gdy licytacja (bądź jej rundy – w Texas Hold’em czy Omaha jest ich bardzo dużo) dobiega końca, gracze porównują pięciokartowe układy, którymi dysponują (w taki czy inny sposób – znów – wiele zależy od rodzaju rozgrywki). Najsilniejszy układ wygrywa pulę. O układach kart piszemy w następnym dziale (patrz niżej).

Poker polega zatem na ocenie siły swojej ręki oraz rąk przeciwników na podstawie dostępnych danych (takich jak wysokość ich obstawień czy karty wspólne leżące na stole), a następnie podjęciu decyzji, czy nasz układ jest na tyle silny (bądź czy możemy udawać, że jest na tyle silny), aby wygrać pulę.

Porady dla początkujących

1. Zaznajom się z zasadami pokera, w którego zamierzasz grać. Nie ma nic gorszego niż brak zrozumienia dla sytuacji na stole, wynikająca z nieznajomości reguł.

2. Zacznij grać na play money. Każdy pokerroom umożliwia zabawę nieprawdziwymi pieniędzmi. Warto tutaj poćwiczyć, ale uwaga – gra bardzo zmienia oblicze po przejściu na prawdziwą gotówkę.

3. Graj w sposób zdyscyplinowany. Wyznacz sobie zasady i pod żadnym pozorem ich nie przekraczaj. Absolutnie nie denerwuj się na siebie, że „trzeba było grać tę siódemkę z dwójką, przecież flop mi pasuje”.

4. Obserwuj otoczenie. Wiele można się nauczyć od innych graczy – głównie oczywiście zdyscyplinowania. Obserwuj, jak grają inni i staraj się wdrażać wartościowe elementy ich strategii do swojego stylu rozgrywki.

5. Wyciągaj wnioski. Po przegranej ręce zawsze zastanów się, co zrobiłeś źle i co można było zrobić inaczej. W 90 procentach przypadków przegrana jest Twoją winą, a nie winą kart.

6. Odpuść granie podczas tilta. Gdy coś Ci nie pójdzie, Twój organizm wkracza w fazę tak zwanego tilta, czyli podenerwowania, które pcha Cię do przesadnie brawurowych decyzji. Z tiltem trzeba walczyć, najlepiej poprzez ochłodzenie głowy. Wyjdź z pokerroomu na godzinę i ochłoń.

7. Poker to zabawa przede wszystkim. Gdy czujesz znużenie grą albo nie sprawia Ci ona radości, odpocznij przez chwilę. Poker ma być rozrywką na pierwszym miejscu. A stosując się do tych zasad, stanie się również dla Ciebie źródłem porządnych przychodów.

Gdzie grać w pokera

Na naszym portalu wnikliwie sprawdzamy wszystkie pokerroomy. Oto najlepsze salony do gry w pokera w internecie.

Wpłać pieniądze i zacznij grać już teraz, wielka fortuna czeka na Ciebie!

Podsumowanie

Poker to wspaniała gra, dająca mnóstwo możliwości sprawdzenia się w grze przeciwko innym graczom. Granie na najniższe stawki pozwoli Ci zrozumieć piękno tej najpopularniejszej gry karcianej na świecie, a gdy już opanujesz niezbędne podstawy, czekają na Ciebie wielkie wygrane!

Poczytaj również:

  • Brak powiązanych wpisów